schody z kamienia

Blaty kamienne, parapety z granitu i schody z kamienia w Twoim domu

Blaty i parapety z kamienia stają się coraz bardziej popularnym elementem aranżacji wnętrz. Warto dobrać je do koloru okien i wystroju wnętrz. Parapety i blaty kamienne pełnią oprócz funkcji użytkowej, także funkcję dekoracyjną.

schody z kamienia

Parapety z granitu i marmuru

Z kamieni naturalnych na parapety stosuje się najczęściej marmur i granit. Wedle uznania mogą mieć powierzchnię wypolerowaną lub wyszlifowaną. Parapety z granitu są najbardziej trwałe i odporne na wilgoć, uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i ścieranie. Poza tym łatwo usunąć z nich zabrudzenia za pomocą ciepłej wody z mydłem. Parapety z marmuru są bardziej dekoracyjne niż z granitu, ale wymagają zabezpieczenia specjalnym impregnatem. Jeśli się nie będzie regularnie go konserwować, marmur może się odbarwiać. Poza tym parapety z blaty z kamienia są delikatniejsze, więc przez montażu postępować ostrożnie.

Schody z kamienia, blaty kamienne i parapety z granitu – montaż

Montowanie blatów czy schodów z kamienia wiąże się z właściwym zwymiarowaniem. Warto zmierzyć dokładnie szerokość i długość stopni schodowych i szerokość wnęki na parapet. Warto zostawić 1 cm szerokości płyty kamiennej i zamontować go tak, aby wystawał poza ściankę. Prace montażowe można przeprowadzić samemu lub zatrudniając ekipę fachowców, która zajmie się także wcześniejszym zwymiarowaniem. Decydując się na schody z kamienia, parapety z granitu lub blaty z kamienia należy użyć zaprawy klejonej elastycznej.

Blaty z kamienia naturalnego

Kamień naturalny to ponadczasowy i trwały materiał. Pasuje do wszechstronnych wnętrz. Nadaje elegancji i szyku pomieszczeniom. Jest obojętny na działanie wilgoci i pary wodnej, stąd w roli parapetu do kuchni jest niezastąpiony. Parapety wykonane z kamieni szlachetnych są oporne na ścieranie, zarysowania i uderzenia mechaniczne, dlatego można na nie kłaść donice z kwiatami i inne dekoracje. Nadają się idealnie jako blaty do salonu.

Producent parapetów

Szukasz fachowca, który zamontuje Ci parapety z granitu, schody kamienne lub blaty kamienne? Producent parapetów zwykle zachęca do zapoznania się z jego usługami. Firma zajmuje się produkcją parapetów, schodów i blatów z kamienia naturalnego nie przerwanie od 1998 roku. Producent parapetów musi podążać za potrzebami rynku, dlatego też w ostatnich latach wprowadził do oferty parapety wewnętrzne z włoskiego aglomarmuru, którego jesteśmy bezpośrednim importerem. Klienci znajdą tutaj parapety z materiałów takich jak: marmur, granit, onyx. Firma wykonuje blaty z kamieni naturalnych i syntetycznych. Oprócz tego, Migma-Lech realizuje zamówienia na blaty kuchenne i łazienkowe, obudowy kominków, stopnie i podstopnie schodów i wiele innych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą producenta parapetów.

Udostępnij