kratki wentylacyjne ceramiczne

Ceramiczne kratki wentylacyjne do domu

Prawidłowo wykonana wentylacja w domu to bardzo kluczowy element dla zdrowia jego mieszkańców. Każde pomieszczenie musi mieć dostęp do świeżego powietrza. Wiele osób nie jest w stanie prawidłowo podłączyć kanałów wentylacyjnych. Brak odpowiedniej wentylacji może doprowadzić do zawilgocenia i rozwoju grzybów i pleśni na ścianach i sufitach.

kratki wentylacyjne ceramiczne

Wentylacja w budynkach mieszkalnych

Ilość i rozmieszczenie pionów wentylacyjnych regulują szczegółowo przepisy. Konieczne jest, aby znajdowały się w takich pomieszczeniach jak kuchnia, łazienki, toalety, kotłownie i garaże. Jeśli w danych pomieszczeniach nie ma okien, także powinny znajdować się tak kratki wentylacyjne. Jeśli posiadasz kominek, musisz pomyśleć o wentylacji tego pomieszczenia. W kuchni powinno się wykonać dwa kanały wentylacyjne. Jeden powinien znajdować się przy okapie, nad płytą grzewczą. Drugi powinien służyć stricte wymianie gazowej.

Tanie kratki wentylacyjne

Bez względu na to czy zainwestujesz w drogie czy tanie kratki wentylacyjne powinny one pasować do szerokości kanału wentylacyjnego. Kanał wentylacyjny z kolei powinien mieć minimalną średnicę – 10 cm. Najczęściej stosuje się kanały wentylacyjne 14×14 cm lub 14×12 cm. Kanały wentylacyjne wymagają zainwestowania w pustkami kominowymi.

Kratki wentylacyjne ceramiczne od Gappy

Kratki wentylacyjne to elementy zasłaniające kanał. Przepisy nie narzucają jak powinny one wyglądać, ani jakiego kształtu powinny być. Mamy w tym względzie pełną dowolność. Należy jednak zdecydować się na kratki z otworami, umożliwiającymi cyrkulację powietrza. Jeśli plastikowe kratki wentylacyjne, przestały Ci odpowiadać zainwestuj w ceramiczne kratki wentylacyjne. Designerskie kratki można znaleźć w modelach, które można pomalować farbą na kolor ścian lub modele ceramiczne. Kratki ceramiczne do kominków i na ściany wyróżniają się wyjątkowym wyglądem i nadają odpowiedniej stylistyki w domu.

Udostępnij