kratki wentylacyjne ceramiczne

Ceramiczne kratki wentylacyjne ozdobą wnętrza

Kratki wentylacyjne są montowane się na końcu przewodów wentylacyjnych. W sklepach można najczęściej spotkać standardowe – plastikowe, białe, mało estetyczne kratki. Oferta tych elementów jest jednak o wiele szersza.  Ręcznie wykonane kratki ceramiczne lub biskwitowe, stanowią nietuzinkową ozdobę w każdym pomieszczeniu.

Po co montuje się kratki?

Kratka to nieodłączny element każdego systemu wentylacji. Montuje się je na wlotach do przewodów kominkowych. Maskują one dziury w ścianie oraz zapobiegają wpadaniu przez komin wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Najczęściej kratki mają ruchome żaluzje, które pozwalają na regulację przepływu powietrza. W pomieszczeniach takich jak łazienki czy kuchni kratki umożliwiają przepływ powietrza pomiędzy pomieszczeniami.

Wybór najlepszej kratki

Wyborem odpowiedniej kratki wentylacyjnej zajmuje się projektant instalacji wentylacyjnej. Powinien wziąć pod uwagę takie wartości, jak opór i prędkość przepływu powietrza, hałaśliwość czy natężenie. Wybierając kratkę uwzględnij wielkość otworu wentylacyjnego. W zależności od materiału i koloru elementu, znajdziesz zarówno tanie i jak i droższe kratki wentylacyjne.

Biskwitowe czy szkliwione?

Każdy kanał wentylacyjny wewnątrz domu zakończony jest kratką wentylacyjną. Najbardziej popularne są białe, plastikowe kratki, które bardziej zmniejszają estetykę wnętrza, niż  ją zwiększają. W sklepach można znaleźć coraz wiecej kratek wentylacyjnych ceramicznych. Całą gamę kratek możesz znaleźć w Gappy. Kratki dostępne są zarówno kwadratowe, prostokątne jak i okragłe. Mają różne kształy otworów, dzięki czemu każdy może znaleźć najlepszy model dla siebie.

Udostępnij