wykładziny do biura

Ciepła i praktyczna podłoga w biurze – wykładziny dywanowe

Biuro to dość specyficzne miejsce, w którym z jednej strony jesteśmy niejako zmuszeni spędzać blisko 30 procent czasu podczas tygodnia pracy. Gros z nas chciałoby sprawić by miejsce to choć w niewielkim stopniu przypominało nasze mieszkanie, byśmy mogli poczuć się w miejscu pracy dość swobodnie. Okazuje się, że nawet tak proste sposoby jak wymiana parkietu, może pozytywnie wpłynąć na ludzkie odczucia.

 

1336468896_300b173e2a_b

Drewno, czy wykładzina podłogowa – podstawowy dylemat

 

Wielu z nas już na samym początku zada sobie pytanie, na jaki materiał postawić podczas remontu biura. Dwa podstawowe tworzywa, z których możemy skorzystać to odpowiednio drewno oraz wykładzina. Panele drewniane od wielu już lat królują w Polskich domach jako podstawowy surowiec służący do wykończenia podłóg. Drewno jest zdecydowanie najstarszym materiałem budowlanym i jako taki jest wiecznie popularny. Charakteryzuje się solidną strukturą, dzięki czemu trudniej jest go zniekształcić. Niestety, podobnie jak każda materia, także drewno nie zapewni trwałej ochrony. Liczne zarysowania powstałe na jego powłoce spowodować mogą zmniejszenie się jego atrakcyjności, co w połączeniu z wysoką ceną daje powód by solidnie zastanowić się nad jego opłacalnością. Alternatywnym rozwiązaniem okazuje się być wykładzina podłogowa.

Dla oszczędnych coś dobrego

 

Dla osób nieco oszczędniejszych, ale ceniących sobie równie trwałe rozwiązania stworzona została wykładzina podłogowa z carpetoutlet.pl. Cena tego surowca jest dużo niższa niż jego drewnianego odpowiednika i oscyluje w granicach 30-70 złotych za metr kwadratowy. Dodatkowo, wykładzina podłogowa stanowi fantastyczną izolację termiczną od często zimnego podłoża oraz izolację akustyczną. Nadaje ona miejscu niepowtarzalnego charakteru, kojarzonego z ciepła domowego zacisza i jest łatwa w czyszczeniu. Zniszczona lub zużyta wykładzina może w bezproblemowy sposób zostać zastąpiona przez jej nowszy ekwiwalent i zdecydowanie będzie to tańsza inwestycja niż przy użyciu paneli drewnianych.

 

Udostępnij