kratki wentylacyjne

Designerskie kratki wentylacyjne hitem aranżacji

Kratki wentylacyjne są nieodłącznym elementem każdego systemu wentylacyjnego w domach i mieszkaniach. Źle dobrane klatki wentylacyjne będą tylko maskować dziurę w ścianie, bez spełniania swojej pierwotnej funkcji. Zobacz, jakie wybrać kratki wentylacyjne do swojego domu.

kratki wentylacyjne

Po co kratki?

W każdej instalacji wentylacyjnej, kratki montuje się na wlotach do przewodów kominowych. Zazwyczaj ma ruchome elementy, które umożliwiają regulację przepływu powietrza. Jeśli ich nie mają, pełnią wyłącznie funkcję estetyczną – maskują dziurę w ścianie i zapobiegają gromadzeniu się zanieczyszczeń w łazience. Jeśli na zewnątrz jest bardzo wietrznie, można zasłonić kratkę, wówczas wnętrze przestanie być klimatyzowane.

Kratka wentylacyjna pod lupą

Kratka wentylacyjna może służyć do montażu w ścianie – bezpośrednio w przewodzie wentylacyjnym lub na suficie. Najpopularniejsze są kratki wentylacyjne prostokątne, lecz coraz częściej można spotkać także okrągłe. Okrągłe anemostaty talerzowe nawiewne i wywiewne są bardzo często montowane w suficie. Aby wybrać najlepsze kratki wentylacyjne do domu należy uwzględnić kilka aspektów takich jak opór i prędkość przepływu powietrza czy hałaśliwość. Wielkość kratki powinna odzwierciedlać wielkość otworu wentylacyjnego (zazwyczaj jest to 14 x 14 cm).Decyzja o jej kolorze czy kształcie należy od względów estetycznych. Do nowoczesnych i stylowych wnętrz idealnie pasują kratki wentylacyjne ceramiczne. Design kratki pasuje praktycznie do każdego wnętrza, zarówno kuchni czy łazienki. Nie są to jednak tanie kratki wentylacyjne. Za interesujący design warto zapłacić jednak każdą cenę.

Kratki design

Gappy to firma, zajmująca się produkcją wyjątkowych kratek wentylacyjnych z ceramiki. Wszystkie kratki cechują się wyjątkowym designem. Właścicielka i artystka-plastyk, Krystyna Kaszuba-Wacławek, osobiście dba o cały proces produkcyjny – począwszy od projektu, poprzez wykonanie i nadanie kratkom finalnego wykończenia. Odpowiadając na zapotrzebowanie Klientów, firma stworzyła całą kolekcję kratek, aby każdy mógł wybrać najlepiej odpowiadającą swoim preferencjom.

 

Udostępnij