wanny

Kabiny prysznicowe, wanny i umywalki – które wybrać?

Funkcjonalna łazienka powinna być dostosowana do potrzeb jej użytkowników. Warto zainwestować w dobrej jakości armaturę i meble, aby cieszyć się piękną łazienką przez wiele lat.

wanny

Gruntowany remont czy mała zmiana?

Bez względu na to, czy przeprowadzasz gruntowny czy tylko częściowy remont łazienki musisz się zastanowić nad swoimi priorytetami. Możesz zmienić tylko kolor ścian, zmienić kabiny prysznicowe, wanny i umywalki albo same meble. Jeśli chcesz zmienić wygląd płytek na ścianach lub na podłodze, będziesz musiał się pozbyć armatury i mebli.

Płytki i farby łazienkowe

Jeśli masz dużą łazienkę, możesz sobie pozwolić na eksperymenty z kolorami. W takim pomieszczeniu sprawdzą się zarówno ciemne płytki, jak i jasne. Do mniejszych pomieszczeń idealne będą jasne kolory, które optycznie powiększą przestrzeń. Jeśli zamiast płytek, wolisz pomalować ściany farbą, pamiętaj, że musisz sięgnąć po farby akrylowe, które są bardziej odporne na wilgoć.

Armatura do łazienki

Zakup armatury warto dokładnie przemyśleć, ponieważ zły wybór akcesoriów będzie kosztowny. Armatura, baterie, umywalki, wanny i kabiny prysznicowe nie należą do tanich akcesoriów. Powinny być one estetyczne i bardzo funkcjonalne. Wylewka baterii musi mieć odpowiednią długość. Jeśli wybierzesz zbyt krótki kran w stosunku do umywalek, nie będziesz mógł wsunąć rąk pod strumień bieżącej wody. Warto, aby woda wypływała pod kątem, a nie prosto w dół. Umożliwia to większy komfort podczas mycia rąk. Czasami problemy pojawiają się też pod prysznicem. Jeśli zdecydujesz się na deszczownicę, pomyśl o tym, że przy każdym wejściu pod prysznic będziesz musiał moczyć głowę. A nie zawsze jest na to czas. Deszczownica powinna być dodatkiem do ręcznego natrysku, ale nie alternatywą dla niego.

Wanny owalne, okrągłe czy prostokątne?

Wiele osób staje przed dylematem, jaki kształt wanny wybrać. Najpopularniejsze są modele prostokątne lub narożne w kształcie trójkąta. Przed jej wyborem przeanalizuj przy której ścianie ma się ona znajdować. W największych łazienkach świetnie komponują się wanny owalne i okrągłe. Warto zastanowić się także nad kształtem wanny – możesz wybierać spośród żeliwnych, akrylowych, stalowych, a także ze sztucznego marmuru. Wanny żeliwne są bardzo ciężkie, ale bardzo często można spotkać modele ze zdobionymi nóżkami, dlatego idealnie pasują do wnętrz w stylu retro. Wanny stalowe są bardzo odporne na uderzenia i zarysowania. Nie są zbyt ciężkie, poza tym dostępne w wielu kształtach i kolorach. Wanny akrylowe mają różnorodną kolorystykę a także nietypowe kształty. Są najlżejsze spośród wszystkich. Ich dużą zaletą jest to, że utrzymują stałą temperaturę wody. Wanny marmurowe są najdroższe i bardzo ciężkie, za to bardzo atrakcyjne wizualnie.

Kabiny prysznicowe, umywalki i wanny najlepszych producentów

Kabiny prysznicowe, wanny, umywalki z internetowego sklepu to strzał w dziesiątkę. Znajdziesz tu klasyczne modele, ale także nieszablonowe rozwiązania. Prym wiodą marki takie jak Radaway, Marmorin, New Trendy, Piramida, Sanswiss. Różnorodność kolorów, dowolność wymiarów, najlepsi producenci i kuszące ceny. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą na kabiny prysznicowe, wanny i umywalki od Płytki Łazienki.

Udostępnij