kraty pomostowe

Kraty pomostowe w przemyśle

Kraty pomostowe kiedyś znajdowały czysto przemysłowe zastosowanie. Obecnie coraz częściej są elementami ozdobnymi elewacji i sufitów podwieszanych. Ich wykorzystanie zależy w głównej mierze od pomysłowości właściciela domu lub projektanta.

Kraty pomostowe mają szerokie zastosowanie

Kraty pomostowe znajdują zastosowanie w budownictwie przemysłowym, energetycznym, w zakładach chemicznych i wielu innych. W szczególności, kraty pomostowe można wykorzystać do pokrycia ciągów komunikacyjnych, dojścia do sufnic i torów podsufitowych, pokrycia lekkich stropów podwieszanych, pokrycia kanałów i zabezpieczenia włazów. Często z krat pomostowych wykonuje się elementy dekoracyjne. Firmy zajmują się produkcją dwóch rodzajów krat – zgrzewnych i wciskanych. Kraty mogą być wykonane jako kraty antypoślizgowe.

Stopnie schodowe w budownictwie przemysłowym

Oprócz tego, z krat pomostowych powstają stopnie schodowe, które znajdują zastosowanie w budownictwie przemysłowym, na platformach wiertniczych, w przemyśle stoczniowym, wydobywczym a także w architekturze. Aby spełniały normy jakościowe są produkowane przy zastosowaniu najnowszej technologii. Zazwyczaj wykonane są ze stali nierdzewnej, miedzi oraz aluminium. Stopnie schodowe mogą być w różnych długościach i szerokościach wedle preferencji. Ze względów bezpieczeństwa stopnie schodowe z kratek posiadają zapobiegające poślizgnięciu kątowniki. W miejscach zatłuszczonych, gdzie łatwo o poślizgnięcie, jest to niezmiernie istotne.

Cynkowanie ogniowe i inne usługi

Firmy zajmujące się produkcją krat mostowych zajmują się także często świadczeniem usług w zakresie cynkowania ogniowego elementów stalowych. Tak jest w przypadku, firmy PPH Promet. Firma zajmuje się produkcją konstrukcji oraz elementów stalowych od wielu lat. Promet posiada park maszynowy w postaci automatów spawalniczych, nożyc elektrycznych do cięcia, pras automatycznych i wielu innych. W ofercie firmy znajduje się cynkowanie ogniowe, a także produkcja takich elementów jak kraty pomostowe vema, stopnie schodowe i wiele innych produktów.

Udostępnij