projekt mieszkania

Projekt domu – gotowy czy indywidualny?

Budowa domu nie jest przedsięwzięciem na jeden dzień. Wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania pod względem dokumentacji jak i finansów, ale także wymaga od nas umiejętności podejmowania decyzji, które będą miały wpływ na nasze życie, wygląd domu, funkcjonalność oraz wiele innych aspektów. Przed rozpoczęciem budowy niezbędne jest uzyskanie pozwolenia. W tym celu należy przedstawić szereg dokumentów, w tym także projekt domu, który mamy wybudować.

projekt mieszkania

Projekty indywidualne lub gotowe

Nasz rynek oferuje nam projekty indywidualne jak i gotowe. Projekt indywidualny tworzony jest wraz z klientem. Oznacza to, że to klient decyduje co i w jakim miejscu będzie się znajdowało, jaką powierzchnię będzie miał nie tylko sam dom ale również poszczególne pomieszczenia. Projekt indywidualny ma na celu zaspokojenie wszystkich potrzeb klienta. Owszem w tej kwestii klient może liczyć na pomoc, która oparta jest na doświadczeniu osoby tworzącej projekt. Jednakże ostatnie zdanie należy do klienta i to on decyduje, kiedy dany projekt zostanie tak naprawdę zatwierdzony.

Klient decyduje

Projekt gotowy nie daje klientowi już tak dużej swobody. Zmiany nie zawsze są tutaj akceptowane, a jeśli zostanie wyrażona na nie zgoda to w niewielkim stopniu. Zaletą projektów gotowych jest ich cena. Prawda bowiem jest taka, że jest ona znacznie niższa od projektów indywidualnych. Bez względu jakiego wyboru dokonacie, warto pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Szczególnie w przypadku projektów gotowych, które można zakupić online. Warto sprawdzić od kogo tak naprawdę kupujemy. Zdarza się, że oferowany projekt jest sprzedawany przez osoby, które nie posiadają żadnych uprawnień, a zatem projekt ten nie jest dokumentem wartościowym.

Sprawdź firmę projektową

Dokonując zakupu projektu sprawdź firmę, a także posiadane pozwolenie, opinie. Zbyt niska cena również może być dla kupującego pierwszym ostrzeżeniem. Pamiętaj, projekt jest podstawą do starania się o pozwolenie. Pełni on jeden z wielu dokumentów, które musisz posiadać. Zadbaj zatem aby spełniał on Twoje oczekiwania pod każdym względem, a także został zakupiony z sprawdzonego źródła.

Udostępnij