deski na taras

Taras z drewna egzotycznego czy krajowego?

Aby przez wiele lat cieszyć się pięknym i zadbanym tarasem warto wybrać odpowiedni gatunek drewna, z jakiego kupisz deski tarasowe. Pamiętaj, że deski muszą być odporne na grzyby, owady, pleśń i działanie zmieniających się warunków atmosferycznych. Bezkonkurencyjne jest drewno egzotyczne, ale także krajowe drewno krajowych drzew liściastych.

deski na taras

Najlepsze drewno egzotyczne

Najlepszymi gatunkami drzew do produkcji desek tarasowych są lapacho (ipe), cumaru, bangkirai, tatajuba, masaranduba i garapa. Deski tarasowe wykonane z tych drzew są twarde, odporne na zarysowania i uszkodzenia, a dzięki wysokiej zawartości substancji oleistych, nie wymagają specjalnej impregnacji. warto zdawać sobie sprawę, że pod wpływem działania promieni słonecznych, kolor drewna się pogłębia.

Modrzew syberyjski do produkcji desek tarasowych

Deski tarasowe wykonane z drewna krajowego nie są tak odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, co drewno egzotyczne. Najlepiej zainwestować w deski z modrzewia. Modrzew syberyjski to drzewo, które rośnie w bardzo trudnych warunkach, na terenie Syberii. Drewno jest bardzo odporne na działanie wysokiej i niskiej temperatury i bardzo twarde. Modrzew syberyjski to najtwardszy gatunek drewna iglastego wykorzystywany w budownictwie. Aby cieszyć się tarasem przez długi czas warto zabezpieczyć go impregnatem i pomyśleć o właściwym zadaszeniu. Drewno sosnowe jest z kolei, najbardziej atrakcyjne cenowo. Drewno sosnowe jest jasne i pachnące. Deski sosnowe mają sęki, które dodają im uroku. Bez względu na to, czy zdecydujecie się na drewniany taras z drzewa egzotycznego czy z europejskiego możesz cieszyć się jego pięknem przez lata.

Taras z drewna od zaraz

Jeśli jesteście zainteresowani wybranym gatunkiem drewna, zarówno egzotycznego, jak i krajowego na taras zachęcamy do zapoznania się z ofertą biznesów w sieci. Polska firma jest bezpośrednim importerem drewna z Azji, Afryki i Ameryki Południowej. Firma dostarcza produkty drzewne takie jak deski tarasowe, deski elewacyjne, deski kompozytowe i wiele innych. Kilkunastoletnie doświadczenie i szczegółowa znajomość branży sprawia, że Global-biznes jest postrzegana jako godny zaufania partner i jeden z najlepszych specjalistów w branży.

Udostępnij