domofon

Przyrządy z których korzystasz, a o których nie masz pojęcia

Z wszelkiego rodzaju zapleczem teleinformatycznym mamy do czynienia na co dzień nie zdając chociażby sobie z tego sprawy. Przykładem może być na przykład korzystanie z domofonów – wciskając określony guzik uruchamiamy cały proces łączności z mieszkaniem. W ułamki sekund za cała komunikację odpowiada szereg drobnych, ale bardzo ważnych elementów.

domofon

Domofon

Przykładem tak działającego urządzenia jest domofon fermax. Po wybraniu określonego numeru łączymy się mieszkaniem lub biurem, w tego typu urządzeniach głos w domofonie mówi nam „drzwi otwarte”, a następnie „proszę zamknąć za sobą drzwi”. Jak to możliwe?

Baterie, kontakty i wyłączniki

Za tego typu prace odpowiadają chociażby stycznik lovato. Jest to specjalny stycznik. Bateria kondensatorów to to miejsce, gdzie wspomniany stycznik jest wykorzystywany. Zresztą w elektronice przyrządów jest znacznie więcej, a prawie wszystkie niewiele mówią potencjalnemu Kowalskiemu. Wymieniać można bez końca – łączniki deco, łącznik sonata, wyłącznik efapel animato, kontakt simon54.

A może agregat?

Pojęcie dobrze znane to agregat prądotwórczy, który daje nam alternatywny dopływ prądu w przypadkach awarii. Wykorzystywany jest głównie z wielu firmach przemysłowych, a także na budowach. Na rynku można znaleźć wiele agregatów prądotwórczych. Każdy z nich ma takie samo zastosowanie, ale różne możliwości i ceny. Dziś agregat prądotwórczy można kupić już za kilkaset złotych, ale także za kilka tysięcy złotych. Agregat prądotwórczy inaczej określany jest jako generator prądotwórczy.

Udostępnij