balkon

Ogród w środku miasta, czyli balkon krok po kroku

Niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić na posiadanie domu z ogrodem, jednak niemal każdy lubi odpoczywać na świeżym powietrzu. Doskonałym wyjściem z takiej sytuacji jest zaprojektowanie i odpowiednia aranżacja balkonu, która sprawi, że poczujemy się na nim, jak w ogrodzie.

balkon

Konstrukcje stalowe balkonów

Zazwyczaj przy tego typu budowie wykorzystywane są konstrukcje stalowe, żelbetowe lub drewniane. Zdecydowanie najpopularniejszą aktualnie jest jednak żelbet, dzięki któremu projektowanie balkonów staje się bardziej swobodne. Najistotniejszym elementem tego typu zabudowy jest płyta wspornikowa, która w przypadku żelbetu nie powinna mieć mniej niż 8 cm szerokości. Właściwie nie określa się jednak granicy maksymalnej, przy czym najczęściej nie przekracza ona 20 cm. W środku płyty znajduje się metalowe zbrojenie, które powinien zaprojektować konstruktor, aby wszystko było w pełni profesjonalne i bezpieczne. Systemy balkonowe można zakupić bez problemu w wielu firmach.

Zabudowa balkonów

Balkony są narażane na wszelkie warunki atmosferyczne, dlatego też muszą być odpowiednio zabezpieczone. W innym przypadku płytki mogą odpadać, a konstrukcja pękać. Niezbędny jest więc system izolacji. Przydatna może się okazać również zabudowa balkonów, w jej przypadku stosowane są np. konstrukcje aluminiowe.

Balustrada balkonu

Ostatnim, lecz równie ważnym, elementem jest oczywiście balustrada. Wybór jest naprawdę bardzo duży, dodatkowo jeżeli mamy własny pomysł, możemy zlecić jej zrobienie według przedstawionego projektu.

Zielone miejsce w centrum miasta

W dzisiejszych czasach, szybkich i stresujących, posiadanie takiego miejsca jest niezwykle potrzebne. Na rynku istnieje bardzo wiele firm, które mogą pomóc w ciekawej aranżacji balkonu. Wybiorą odpowiednie, najlepsze dla tego rodzaju zabudowy rośliny oraz dodatki, które sprawią, że odpoczynek będzie naprawdę owocny. Taki ogród w środku miasta zagwarantuje relaks i pełen komfort, a my z pewnością chętnie będziemy spędzać na nim dużo czasu.

Systemy dostawnych balkonów

Szukasz firmy, która zajmuje się projektowaniem i montażem balkonów? W Internecie znajdą Państwo profesjonalne usługi w zakresie produkcji dostawnych balkonów i innych konstrukcji stalowych i aluminiowych. Specjaliści zajmą się wykonanie Twojego balkonu wiszącego od zaraz.

Udostępnij