studnie głębionowe

Zainwestuj w studnie głębinowe wiercone w Twoim ogrodzie

Podczas budowy własnego domu wiele osób decyduje się na założenie ogrodu. Do podlewania roślin i trawnika zużywa się sporą ilość wody. Każdy posiadacz działki czy ogrodu może zdecydować się na korzystanie z wodociągu lub zainwestowanie w studnie. Wybudowanie własnego ujęcia wody jest korzystne pod względem ekonomicznym. Studnie głębinowe są także niezastąpione w sytuacji, kiedy w pobliżu nie ma sieci wodociągowej.

studnie głębionowe

Studnie głębinowe umożliwiają stały dostęp do wody

Koszt wybudowanie studni głębinowej będzie uzależniony od głębokości warstwy wodonośnej. Koszt ten wynosi około kilka tysięcy złotych, jednak studnia głębinowa to własne źródło darmowej wody, z której można korzystać bez ograniczeń. Korzystanie z wodociągu wiąże się ze stałymi opłatami za pobór wody. Odpowiednie nawodnienie trawnika, ogrodu i działki jest niezbędne szczególnie w okresie letnim. Jednym z najlepszych rozwiązań jest inwestycja w studnie wiercone głębinowe. Woda z takiej studni może być jeszcze lepszej jakości, niż z sieci wodociągowej.

Studnie głębinowe, a studnie abisyńskie

Wymiary i głębokość studni zależy od indywidualnych preferencji każdego klienta. Zależy to także od warunków gruntowo-wodnych w określonej lokalizacji. Aby stworzyć ujęcie wody pitnej należy korzystać z głębszych warstw wodonośnych. W takiej sytuacji niezbędna okazuje się studnie wiercone. W otwór opuszcza się rurę osłonową, a następnie rurę filtracyjną. Wszystkie studnie głębinowe wykonywane są z atestowanych rur. W otworze studni umieszczana jest pompa głębinowa. Z tego względu, studnie głębinowe mają większą średnicę, niż studnie abisyńskie.

Studnie wiercone w Podlaskim

Firma zajmuje się wykonaniem studni głębinowych na terenie województw mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, w szczególności w miastach takich jak Białystok, Zambrów czy Łomża. Alkrusz zapewnia kompleksowe wiercenie studni głębinowych, a także sporządzenie niezbędnej dokumentacji geologicznej i projektu studni. Specjaliści posiadają mapy hydrogeologiczne, które są potrzebne podczas ustalania miejsca odwiertu. Firma posiada niezbędny sprzęt i doświadczenie potrzebne do wykonania studni wierconych i określenia miejsca do wykonania takiego otworu.

Udostępnij

One comment

  • Krzysiek

    Drewniane place zabaw i meble do ogrodu to super sprawa, meble te i place zabaw mają swój klimat. Bardzo ładnie się prezentują i przyciągają uwagę, jednak trzeba zawsze pamiętać żeby co sezon pielęgnować jest różnymi impregnatami by zachowały swój piękny wygląd. Dobrze oheblowane i ma obaw że któreś dziecko wbije sobie drzazgę podczas zabawy.