systemy kominowe

Najlepsze systemy kominowe i wentylacyjne

Komin umożliwia przenoszenie spalin (komin spalinowy) lub żużytego powietrza (komin wentylacyjny). Ciąg kominowy wynika z różnicy gęstości powietrza zewnętrznego i wysokiej temperatury spalin wewnątrz konstrukcji budowlanej. Wytwarzane podciśnienie powoduje zassanie. Zobacz, jakie systemy kominowe wybrać?

systemy kominowe

Unormowanie prawne

W budownictwie mieszkaniowym kominy są wbudowane wewnątrz budynków. Zazwyczaj wykonuje się je z cegieł lub ze stali szlachetnej. Systemy kominowe i wentylacyjne wraz ze wszystkimi przewodami trzeba wykonywać zgodnie z rozporządzeniem Ministra Budownictwa.

Jakie są najważniejsze wytyczne dotyczące systemu kominowego?

Warto pamiętać o tym, że komin musi znajdować się jak najbliżej kotła. Kanał kominowy musi być zawsze jak najkrótszy. Przekrój komina powinien być okrągły bądź kwadratowy, a komin zawsze musi być pionowy. Wysokość wyprowadzenia komina wynika w głównej mierze od kąta nachylenia dachu. Jeśli decydujesz się na komin zewnętrzy, nie zapomnij go docieplić.

Niemieckie systemy kominowe

Jeśli interesują Cię wysokiej jakości systemy kominowe i wentylacyjne zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy Tona Schornsteine. Najnowsza generacja kominów, niemiecka technologia i systemy kominowe do wszystkich rodzajów paliw sprawiają, że możesz mieć gwarancję doskonałego zakupu.

Udostępnij