zlewozmywak

Zlewozmywak na dłużej

Planujesz zakup do swojej kuchni zlewozmywaka, ale nie wiesz jaki wybrać? Zależy Ci przy tym, aby był to sprzęt solidny, który posłuży Ci wiele lat? Warto więc, żebyś rozważył wybór zlewozmywaka ceramicznego, który nie tylko jest wyjątkowo wytrzymały, ale posiada jeszcze to coś..

zlewozmywak

Dlaczego właśnie ceramiczny?

Zlewozmywaki ceramiczne wytwarzane są z kamionki szlachetnej, materiału znanego już od tysięcy lat. Do ich niezaprzeczalnego atutu należy wyjątkowa wytrzymałość na wszelkiego rodzaju uderzenia. Dzięki idealnie gładkiej powierzchni nawet soki o intensywnej barwie czy kuchenne detergenty nie zostawią na nim najmniejszego śladu. Do pielęgnacji wystarczy zwykła ściereczka, płyn do mycia naczyń i woda. Bez obaw również postawisz na zlewozmywaku z ceramiki gorący garnek czy np. pokruszysz lód, gdyż jest on odporny na działanie wysokich i niskich temperatur.

Jak zamontować?

Zlewozmywak ceramiczny można zamontować osadzając go na blacie szafki lub podwieszając na specjalnych uchwytach. Oba typy montażu wymagają dokładnego uszczelnienia, które będzie zapobiegało wydostawaniu się wody. Oprócz dedykowanych uszczelek przydatne może być zastosowanie silikonu.

Podstawowy sprzęt w kuchni

Niezależnie od tego, czy naczynia myjesz ręcznie czy używasz do tego zmywarki, zlewozmywak jest podstawowym sprzętem w Twojej kuchni. Dobrze jest więc, aby był on mocnym punktem kuchennego wyposażenia, nadającym charakteru całemu pomieszczeniu. Zlewozmywak ceramiczny dzięki swoim właściwościom będzie Ci na pewno służył przez wiele lat, nie tracąc zarazem swojej niewątpliwej urody.

Udostępnij