tanie obrusy

Jakie obrusy są najmodniejsze?

Kiedyś kojarzyły się z babciną dekoracją stołu. Obecnie są powszechnym dodatkiem aranżacyjnym. Dodają elegancji i dopełniają wygląd stołu. Obrusy haftowane, obrusy lniane czy obrusy z gipiurą – w zależności od tego po jaki sięgniesz, dzięki niemu możesz pięknie wyeksponować swój zastawiony stół.

tanie obrusy

Obrusy plamoodporne, obrusy lniane czy obrusy z gipiurą

W sklepach z tekstyliami domowymi można znaleźć obrusy plamoodporne lub z haftem richelieu. Dostępne są modele w różnych kształtach – obrusy okrągłe, obrusy owalne, a także prostokątne. Ich wybór powinien zależeć w głównej mierze od wielkości Twojego stołu, ale też estetyki. Niektóre gospodynie domowe sięgają po idealnie gładkie białe obrusy, inne preferują bogato zdobione obrusy haftowane. Prawda jest taka, że tanie obrusy zarówno gładkie, jak i z gipiurą możesz znaleźć w Internecie.

Rozmiar ma znaczenie

Nakryty stół będzie wyjątkowo elegancką ozdobą każdego przyjęcia i całego wnętrza. Nie każdy obrus będzie jednak pasował na każdy stół. Podobnie, jak przy doborze firan czy narzuty, warto dopasować rozmiar nowego dodatku. Rozmiar obrusu ustalisz jeśli do wymiarów stołu (długości i szerokości), dodasz podwójną długość zwisającej części. Zazwyczaj przyjmuje się, że z każdej strony stołu dodaje się na zwis około 20 cm długości. Wtedy obrus równomiernie opada ze stołu, a długość nie jest zbyt długa. Jeśli jednak lubisz niebanalne rozwiązania, daj się ponieść swojej fantazji. Przy dekoracji stołu, zwróć jednak uwagę, aby zwis tkaniny był taki sam z każdej strony.

Najmodniejsze obrusy ze sklepu internetowego

Jeśli chodzi o trendy, obecnie przodują dwa rozwiązania. Po pierwsze, sięganie po ponadczasowe i klasycznie białe obrusy. Mogą to być obrusy plamoodporne, obrusy lniane albo inne, ważne jednak aby były one idealnie gładkie i wyprasowane. Taka dekoracja stołu doda elegancji i szyku, a podana na nim kolacja będzie bardzo gustowna. Po drugie, bardzo modne są wszelkiego rodzaju filcowe nakładki, bieżniki i serwetki. Pamiętaj o tym, że sięgasz do obrus filcowy nie powinien on wystawać poza stół. Filc jest sztywny i nie ułoży się na blacie, tak jak obrusy lniane. Kreatywne wzory wycinanek takich obrusów dają spore pole do popisu.

Tanie obrusy w sklepie internetowym

Nie wiesz gdzie znaleźć tanie obrusy? Największy wybór i najbardziej atrakcyjne ceny oferowane są w Internecie. Sklep z obrusami zachęca do zapoznania się z ofertą obejmującą tanie obrusy, bieżniki i serwety. Znajdziecie tu produkty z wysokogatunkowych tkanin plamoodpornych a także tkanin naturalnych. Proponujemy obrusy z haftem richelieu, obrusy haftowane, obrusy lniane, obrusy z gipiurą. Wszystkie tanie obrusy plamoodporne są dostępne w różnych kształtach. Można tutaj znaleźć obrusy okrągłe, obrusy owalne, a także prostokątne i wiele więcej. Daj się ponieść fantazji.

Udostępnij