nowoczesne wnętrza

Nowoczesne wnętrz – lepiej zaprojektuje dekorator, architekt czy projektant?

Wiele osób decydujących się na aranżację wnętrz poszukuje projektanta lub architekta wnętrza? Niesłusznie. Pojęcia architekt, projektant i dekorator wnętrz często bywają używane zamiennie. Nie jest to jednak prawidłowe. Każdy z tych zawodów zajmuje się podobnym zakresem działał, lecz nie tym samym.

nowoczesne wnętrza

Dekorator wnętrz doradzi kolorystykę pomieszczenia

Dekorator wnętrz za pomocą materiałów wykończeniowych i elementów dekoracyjnych potrafi zmienić wygląd wnętrza. Dekorator wnętrz potrafi przeprowadzić metamorfozę wnętrza, podpowie jak je umeblować (jakie wybrać choćby krzesła), jakie wybrać kolory ścian (może dobrym wyborem będzie ściana tapicerowana?), jakie kolory mebli (klasycznie czy nowocześnie?) itp. Dzięki jego podpowiedzią pomieszczenie będzie ciepłe i przytulne. Podczas współpracy przygotuje dla Ciebie autorski projekt, a po zatwierdzeniu po klienta przystępuje do realizacji.

Architekt wnętrz stworzy piękne i funkcjonalną przestrzeń

Architektura to sztuka kształtowania przestrzeni – domowej, biurowej czy miejskiej. Osoba pracująca w tym zawodzie zajmuje się tworzeniem wnętrza pod względem użyteczności i ergonomii, na podstawie projektu. Architekt dobiera niezbędne materiały wykończeniowe, meble i ich kolorystykę. jego praca koncentruje się na tym, aby wykreować funkcjonalne i estetyczne przestrzenie. Musi znać style architektoniczne i powinien mieć poczucie estetyki. Jaka będzie najlepsza kanapa do biura, a jaka do domu?

Projektant wnętrz ma najszerszy zakres obowiązków

Projektant wnętrz ma swój współudział w projekcie budowlanym. Odpowiada za rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń i ich wielkość. Jego zadaniem jest stworzenie funkcjonalnej przestrzeni, w której będą żyć i funkcjonować mieszkańcy. Musisz zwrócić uwagę na ich bezpieczeństwo i zdrowie. Projektant wnętrz odpowiada za wygląd wizualny pomieszczeń i ich aranżację. Decyduje o wyborze materiałów wykończeniowych ,mebli, kolorów na ścianach. Bierze pod uwagę normy budowlane, ewakuacyjne, przeciwpożarowe. Wybierając farby czy elementy konstrukcyjne toksyczność i skład chemiczny.

Projektant wnętrz z Warszawy

Szukasz dobrego projektanta wnętrz w Warszawie? Poszukaj opinii wśród znajomych, którzy wykańczali mieszkanie. Warto wybierać osoby z polecenia lub poszukać specjalisty w Internecie. Warto znaleźć architekta wnętrz, który uwzględni potrzeby swoich klientów. Wiele osób z Warszawy polecało architekta wnętrz – Joannę Koszutską. Zachęcamy do przejrzenia projektów projektantki wnętrz w Internecie. Nowoczesne wnętrza w najlepszym wydaniu czekają na Ciebie.

Udostępnij