pompy ciepła

Pompy ciepła – mechanizm działania i zastosowanie

Pompy ciepła to urządzenia które zapewniają o wiele niższe koszty ogrzewania w porównaniu z instalacją c.o. Dzieje się tak, ponieważ pompy ciepła pobierają ciepło z gruntu, wody lub powietrza i dostarczają ją do instalacji c.o i c.w.u.  Woda lub powietrze zostają ogrzane i nawiewane do pomieszczenia. Dzięki temu, bez trudu zaoszczędzimy na ogrzewaniu.

Ogrzewanie domu i mieszkania

Ogrzewanie domu w okresie jesienno-zimowym należy do co rocznych obowiązków. W każdym domu znajdują się kaloryfery, które zapewniają pomieszczeniom ciepło. Coraz więcej osób inwestuje w pompy ciepła. Dzięki nim, ciepło w mieszkaniu jest rozprowadzane proporcjonalnie we wszystkich pomieszczeniach.

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła to maszyna, która wymusza przepływ ciepła z miejsca o niskiej temperaturze, do miejsca o wyższej. Jest to możliwe, dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej. Są to urządzenia bardzo nowoczesne i stanowią alternatywę wobec tradycyjnego ogrzewania domów przez spalanie węgla w kotle.

Jakie zastosowanie mają pompy ciepła?

Bardzo często na pompy ciepła decydują się właściciele domów jednorodzinnych, ale to nie jedyni użytkownicy. Pompy ciepła oprócz ogrzewania mogą też chłodzić, dlatego powszechnie stosuje się je w przetwórstwie spożywczym, w chłodziarkach, zamrażalkach i lodówkach. Pompy ciepła mogą być alternatywą dla klimatyzacji w biurach, halach przemysłowych magazynach.

Profesjonalne pompy ciepła

Pompy ciepła oferuje wiele firm w niemal wszystkich większych miastach w Polsce: Warszawa, Wrocław, Szczecin, Łódź, Olsztyn, Gdańsk, Toruń, Poznań, Białystok, Gdynia czy Sopot – wszędzie tam kupisz pompy  ciepła. Proponujemy skorzystanie z usług firmy Klimat-Instalacje. Firma proponuje nowoczesne pompy ciepła i rekuperatory. Firma wykonuje kompleksowe  odwierty do pompy ciepła i zajmuje się montażem urządzenia. W szczególności polecamy  pompy ciepła Alpha Innotec.

Udostępnij