monitoring

Bezpieczny dom- spokojny sen

Bezpieczeństwo naszej rodziny jest bezcenne. Jeżeli już zdecydowaliśmy się na własny dom to powinniśmy również pomyśleć o jego dobrym zabezpieczeniu przed włamaniami, które w dzisiejszych czasach są niezwykle częste. Odpowiedni system alarmowy do domu, kamera IP czy innego rodzaju monitoring pozwoli Ci spokojnie spędzić weekend poza domem oraz wyspać się bez nocnego czuwania.

Systemy alarmowe

Jak już zdecydujemy się na zabezpieczenie naszego mieszkania, stajemy przed trudnym wyborem rodzaju alarmu. Mamy do wyboru system alarmowy bezprzewodowy oraz zwykły. Ten pierwszy pozwoli nam zaoszczędzić problemów z instalacją. Urządzenia komunikujące się między sobą drogą radiową mają jednak dwie podstawowe wady. Po pierwsze są drogie, a po drugie łatwo je zakłócić. Lepszą opcją są zwykłe systemy alarmowe. Wymagają one wprawdzie montażu kilkudziesięciu elementów, składających się na instalację alarmową, ale są na pewno skuteczniejsze i tańsze.

Kamera IP i monitoring

Kamery IP to urządzenie, które łączy dwa sprzęty: kamerę i komputer. Daje to możliwość obserwowania na bieżącą obrazu, rejestrowanego przez kamerę. Obecnie na rynku mamy szeroki wybór kamer. Wielkim powodzeniem cieszy się kamera obrotowa IP. Daje ona możliwość dokładnej obserwacji otoczenia, dzięki systemowi obrotowemu i szerokokątnemu obiektywowi.

Drzwi i zamki antywłamaniowe

Oprócz podanych wyżej urządzeń należy również pamiętać o odpowiednich drzwiach i zamkach antywłamaniowych. Z pewnością cały system alarmowy oraz zabezpieczenie domu wiąże się z dodatkowymi kosztami, ale gwarantuje to, o czym marzy każdy z nas- bezpieczeństwo.

Udostępnij