blaty z kamienia

Blaty kamienne, parapety z granitu i schody z kamienia

Chcesz odmienić wygląd swojej kuchni? Lubisz luksusowe materiały? Chcesz cieszyć się wyjątkową aranżacją wnętrz przez wiele lat? Wybierz blaty z kamienia, a bez trudu dopasujesz je dowolnego stylu kuchni. Blaty kamienne to inwestycja na lata.

blaty z kamienia

Blaty kamienne dla wybrednych

Jeśli lubisz podoba Ci się nowoczesna aranżacja kuchni, blaty kamienne dla Ciebie idealne. Blaty z kamienia naturalnego są odporne na uszkodzenia, trwałe, ponadczasowe, a poza tym nadają wnętrzom bardzo estetycznego wyglądu. Pomieszczenie nabiera elegancji i surowości. Wysoka odporność na uszkodzenia powoduje, że można po nich kroić i stawiać na blaty gorące naczynia. Jeśli lubisz nie standardowe rozwiązania aranżacyjne, nie musisz się obawiać. Blaty z kamienia można dowolnie przycinać. Aby na długi czas zachowały nienaganny wygląd warto je regularnie pielęgnować. Do produkcji blatów wykorzystuje się najczęściej granit i marmur.

Blaty z marmuru czy granitu?

Blaty czy parapety z granitu są bardzo efektownym elementem wykończenia kuchni. Granit jest dostępny w wielu wariantach kolorystycznych – począwszy od głębokiej czerni, przez brązy, po szarości, beże i kremy. Blaty z granitu mogą być wyszlifowane na gładką powierzchnię lub lekko matowe. Równie atrakcyjnym materiałem na blaty kuchenne jest marmur. Podobnie, jak granit, aby nie uległ zaplamieniu warto go odpowiednio zaimpregnować. Jego największą zaletą jest fakt, że nabiera walorów estetycznych wraz z wiekiem. Nawet jeśli zauważysz drobne rysy na blatach, bez problemu można się ich pozbyć, dzięki polerowaniu.

Parapety z granitu i inne elementy wykończenia

Jeśli podoba Ci się kamień naturalny pod różnymi postaciami, oprócz blatów z kamienia, zdecyduj się też na parapety z granitu lub z marmuru, schody kamienne, blaty łazienkowe, obudowy kominków. Pozwól sobie na trochę luksusu we własnym domu.

Udostępnij