Fotel Galmour

Fotele i pufy

Jaka dokładnie jest różnica pomiędzy fotelem a pufą? Co to dokładnie za forma „łączna”, o której to napomknęliśmy w dzisiejszym tytule? Jakie powstały rodzaje puf i foteli – z czego mają możliwość być zrobione? To wszystko i jeszcze więcej bez najdrobniejszego problemu odnajdziesz w naszym artykule.

Określenia takie jak: fotel, pufa – zwykle kojarzą nam się albo z jakimś niewiarygodnie komfortowym siedziskiem z bardzo wygodnym oparciem (fotel skandynawski) lub z siedziskiem bez żadnego oparcia, które zazwyczaj w zależności od materiału wykonania i wieku, ma możliwość być albo bardzo komfortowe, albo nawet i „bolące” dla naszego osobistego siedzenia (pufa).

Odbywa się tak z powodu faktu, iż owe siedzisko z przemijaniem lat coraz to bardziej się „ściera” (czyli zapada), aż często zostaje z niej sama deska, co jest niewiarygodnie niekomfortowe. Od pewnego czasu na samym rynku puf i foteli egzystuje coś takiego jak „worek od siedzenia”. Jeśli się mu przyjrzeć, zobaczymy, iż bywa to coś na kształt połączenia pufy razem z oparciem, czyli fotelem. Takiego typu połączenie – fotel pufa – bywa jak się okazuje niewiarygodnie wygodnym siedziskiem, które to może przybrać (poza postać worka), również trochę inne kształty, które bywają zazwyczaj zrobione z zupełnie innych materiałów. Wśród takiego typu siedzisk odnajdziemy dla przykładu tak nazywane „dmuchane”, które to mają siedzisko takie jak pufa, lecz z tyłu posiadają oparcie.

Niezależnie jednak od materiału, są one zwykle tak skonstruowane, aby były jak najmocniej wygodne oraz nie obciążały naszych pleców – na dodatek sporo takiego typu siedzisk ma ukryte schowki, zupełnie tak jak standardowe pufy.

Udostępnij