drzwi zewnętrzne

Najlepsze drzwi antywłamaniowe

Coraz więcej osób inwestuje w porządne drzwi zewnętrzne do domu. Mają one chronić nasz majątek przez niepożądanymi gośćmi i kradzieżami. Jeśli obawiasz się, że zwykłe drzwi zewnętrzne nie ochronią Twojego domu w dostateczny sposób zainwestuj w drzwi antywłamaniowe.

drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrze drogą dla włamywaczy

Włamywacze najczęściej dostają się do domów przez drzwi zewnętrze i przez okna. Z tego względu warto szczególną wagę zwrócić do wysokiej jakości drzwi antywłamaniowych. Takie drzwi powinny stanowić barierę nie do przejścia. Zarówno dla złodzieja, jak i pożaru i zimna.

Wybierz drzwi zewnętrzne z atestem

Drzwi zewnętrzne dostępne są w czterech klasach. Podstawowym dokumentem świadczącym o ich jakości jest atest Instytutu Technologii Budowlanej. Dobrej jakości drzwi zewnętrzne powinny posiadać także odpowiedni certyfikat np. wydany przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Obowiązująca w Polsce normą jest PN-EN 14351-1+A1:2010. Każdy model drzwi zostaje poddany próbom z użyciem ostrych narzędzi i różnych technik stosowanych przez włamywaczy. W zależności od wytrzymałości otrzymują odpowiedni certyfikat.

Rodzaje drzwi zewnętrznych

Drzwi zewnętrze klasy 1 chronią przez włamywaczami posługującymi się siłą fizyczną. Drzwi klasy 2 chronią przed włamywaczami, którzy oprócz siły fizycznej używają prostych narzędzi. Drzwi klasy 3 chronią dom przez włamywaczami wyposażonymi w proste narzędzia i łomy. Drzwi zewnętrzne klasy 4 to drzwi antywłamaniowe. Stanowią barierę nie do przejścia nawet dla najbardziej doświadczonych włamywaczy, którzy są uzbrojeni w łomy, wiertarki, pilarki i inne narzędzia.

Najlepsze drzwi antywłamaniowe

Drzwi antywłamaniowe zazwyczaj mają przynajmniej trzy zamki, bolce antywyważeniowe od strony zawiasów, atestowany zamek, rygle antywłamaniowe pionowe. Wśród firm oferujących najlepsze drzwi antywłamaniowe znajdują się Cal, Gerda, Dre, Delta, Polskone, Invado i Porta. Firmy te gwarantują drzwi zewnętrze certyfikowane, które przeszły odpowiednie badania.

Najlepsze drzwi wewnętrzne, zewnętrzne i antywłamaniowe

Szukasz wysokiej jakości drzwi zewnętrznych? A może potrzebujesz wysokiej jakości drzwi wewnętrzne? Zapoznaj się z ofertą firmy krakow.drzwi.pl. Znajdziesz tu zarówno drzwi zewnętrze, w tym drzwi antywłamaniowe oraz drzwi wewnętrzne. Jakich firm produkty tu znajdziesz? Drzwi Cal, drzwi Delta, Drzwi Dre, drzwi Gerda, drzwi Invado, drzwi Polskone, drzwi Porta. Jako bezpośredni dystrybutor, firma gwarantuje atrakcyjne ceny i różnorodność wzorów i modeli drzwi.

Udostępnij